Pomoc w założeniu działalności gospodarczej

Otwierasz firmę? Zmieniasz formę zarobkowania na samozatrudnienie? Z doświadczenia wiemy, że na starcie cenna będzie pomoc przy rejestracji i wyborze formy opodatkowania. Później również przyda się wsparcie - przy prowadzeniu działalności i rozliczaniu podatków. Nie trać czasu na szukanie odpowiedzi w Internecie - dla nas to codzienność i profesjonalnie się tym zajmiemy. Napisz do nas, a zaoszczędzony czas wykorzystaj na swoją pracę. To wygodne i praktyczne rozwiązanie.

1.
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń, napisz lub odwiedź nas w biurze - opowiesz o specyfice działalności i  wspólnie wypracujemy najlepsze rozwiązanie.

2.
Wyślij nam swoje dane

Podeślij nam dane do umowy o współpracy.

3.
Przygotujemy wszystko dla Ciebie

Przygotujemy dla Ciebie umowę, zgłoszenie do ZUS, pełnomocnictwa do Urzędu Skarbowego i ZUS.

4.
Zarejestruj się w CEIDG

Dokonaj elektronicznej rejestracji w CEIDG, ewentualnie w podatku VAT, załóż rachunek bankowy - poprowadzimy Cię przez te procesy.

Rozpoczęcie biznesu to szansa na niezależność, rozwój i wysokie zarobki, a jednocześnie wyzwanie, które wymaga zaangażowania, determinacji, wiedzy i wytężonej pracy. To również ryzyko, jednak można i zdecydowanie warto je zminimalizować. W jaki sposób? Najlepiej przy wsparciu specjalistów, którzy mają doświadczenie i wiedzę w określonym zakresie prowadzenia firm, np. w kwestiach finansowych i rachunkowych. Jeżeli planujesz założenie działalności gospodarczej i chcesz uzyskać rzetelną pomoc w tym zakresie, skontaktuj się z biurem rachunkowym Dofis z Poznania!

O czym pamiętać przed założeniem firmy

Decyzje podjęte jeszcze przed rejestracją działalności gospodarczej silnie oddziałują na jej późniejsze funkcjonowanie, więc warto je dobrze przemyśleć i skonsultować z fachowcami. Dotyczą one m.in. formy opodatkowania firmy – to, czy wybór powinien paść na księgę przychodów i rozchodów, ryczałt, czy inną metodę, należy starannie wyliczyć i zdecydować na podstawie kalkulacji. W tym zakresie na pomoc w założeniu JDG można liczyć we współpracy z naszym biurem.

Kolejna kwestia to status płatnika VAT. Polskie przepisy dopuszczają wystawianie faktur nieobjętych tym podatkiem, gdy roczny dochód wynosi maksymalnie 200 000 zł. Jeżeli wiesz, że Twoja firma się w nim zmieści i zastanawiasz się, czy opłacalne jest skorzystanie z możliwości bycia czynnym płatnikiem VAT, czy może lepiej z niej zrezygnować, uzyskasz od nas odpowiednią pomoc doradczą. To niezwykle ważna kwestia, gdy zakładasz działalność gospodarczą, ponieważ większość usług i produktów jest objęta stawką tego podatku na poziomie 23%.

Rejestracja działalności gospodarczej i złożenie wniosku w CEiDG

Gdy już wiesz, czy zamierzasz prowadzić przedsiębiorstwo jako JDG, czy zakładasz spółkę oraz na jaki sposób opodatkowania się decydujesz, możesz przejść do kolejnego kroku, czyli rejestracji nowego podmiotu. Aby formalnie powstał, należy złożyć wniosek o wpis do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w którym podaje się dane odnośnie do powstającej firmy.

Nasze biuro Dofis z Poznania zapewnia profesjonalną pomoc również na tym polu – zajmujemy się wypełnieniem, dokumentacji w imieniu klienta. Jeżeli więc w najbliższym czasie planujesz założenie przedsiębiorstwa, skontaktuj się z nami i uzyskaj wszechstronne i rzetelne wsparcie, dzięki któremu Twój start w biznesie będzie dużo bezpieczniejszy!

Zobacz inne nasze usługi

Pomoc w założeniu działalności gospodarczej
Chcesz założyć działalność?

Otwierasz firmę? Zmieniasz formę zarobkowania na samozatrudnienie? Z doświadczenia wiemy, że na starcie cenna będzie pomoc przy rejestracji i wyborze formy opodatkowania...

Pomoc w założeniu działalności gospodarczej
Chcesz przenieść obsługę działalności?

Działasz już od jakieś czasu, ale rozliczasz podatki samodzielnie? Korzystasz z usług innego biura, ale chciałbyś je zmienić? Możesz to zrobić w każdej chwili - nawet w trakcie roku...

Pomoc w założeniu działalności gospodarczej
Ulga IP-BOX

Ulga IP-BOX, to działająca od października 2018r. preferencja podatkowa, w postaci 5% stawki dla dochodów uzyskanych z kwalifikowanego prawa własności intelektualnej...